su-yltm

SU YALITIM SİSTEMLERİ VE EN İYİ SU YALITIM MALZEMESİ NEDİR?

Herkesin kendi evine sahip olması bir rüya. Hatta bundan daha iyisi, bir evin temelinin atıldığına tanık olabilmek ve önünüzde şekillendiğini görebilmek. Bu güzel rüyadan sizi ne uyandırabilir? Bu güzel ortamı ne bir kabusa dönüştürebilir? Tabii ki yanlış yapılmış bir su yalıtımı! Su yalıtımı bir binanın olmazsa olmazıdır.

Eğer bir yerleşim bölgesine yeterince iyi şu yalıtımı yapılmazsa, bu durum bir binanın tüm yapısını boşaltır, sonuçta genel inşaatın ömrünü etkileyen uzun vadeli sorunlara neden olur. Hayalinizdeki evin yapımında tüm ihtiyatı işlem, ürünler ve şu yalıtım türlerinin prosedürleri konusunda size rehberlik edecek bilgiler arıyorsanız ve en iyi su yalıtım malzemesi hangisidir sorusuna bir yanıt bulma arayışı içerisindeyseniz, bu yazıyı incelemeye devam edin!

Elastomerik kaplamalar, akıllardaki en iyi su yalıtım malzemesi hangisidir sorusuna yanıt oluşturabilecek bir başka malzeme türüdür. Elastomerik kaplama malzemesi, beton yapınızı korumanın ve kaplamanın güvenli, dayanıklı ve çekici bir yoludur. Boyama ve astarlama ile aynı şekilde uygulanırlar. Bu anlamda uygulaması oldukça kolaydır.

Betonu boyamak için uygun bir dış cephe astarına ihtiyacınız olacak ve daha sonra polimer boya üste uygulanacaktır. İki katın yeteri kadar olması gerekir ve polimer akrilik boya ayrıca boşluklarda, küçük çatlaklarda ve yüzeydeki hafif düzensizliklerle de ilgilenir.

Elastomerik elastik özelliklere sahip bir üründür ve bu nedenle uygulandığı yapıya göre kendini yeniden şekillendirir. Bu, sıcaklıktan bağımsız olarak beton binaları uzun yıllar korumak için hava ve su geçirmez bir sızdırmazlığın arkasında kalır. Bu malzeme ile de iyi sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

Elastomerik kaplama, boyadan yaklaşık 10 kat daha kalın olan birinci sınıf bir dış duvar veya çatı kaplamasıdır. Bir yapının dışını su geçirmez kılan inanılmaz derecede kalın fakat esnek bir kaplama oluşturur. Diğer kaplama türlerinin veya boyaların aksine, hava geçirmez ve su geçirmez bir sızdırmazlık sağlamak için saç kadar ince çatlakları kapatabilir.

Sıva, beton, duvar ve daha fazlası gibi yüzeylerde kullanım için uygun bir malzemedir. Elastomerik kaplamalar çatılarda olduğu gibi duvarlarda da kullanılabilir. Elastomerik kaplama uygulandığı zaman sıvı haldedir, yapıya tamamen kurur, sertleşir ve bağlanır, ancak altındaki yapı hareket ettikçe, büküldüğünde ve eşindikçe esner.

Bu malzeme hareketli, bükülebilir ve esnektir. Bir yapıya su geçirmez koruyucu bir kaplama sağlamanın yanı sıra, yapının hasardan korunmasına da yardımcı olur. Elastomerik kaplama birkaç farklı şekilde renklendirilebilir ve rengini çok uzun süre korur. Bu nedenlerden dolayı, binanın dış kısmının çekici görüntüsünün korunmasına yardımcı olur ve hasar, aşınma ve yıpranmanın daha az çekici görünmesini önler.

Bir binayı yatırım amaçlı olarak almış olan ve market değerine göre elden çıkartmak isteyen kişiler için böyle uzun süre binayı taze ve yeni tutacak malzemeler kullanmak önemlidir ve uzun vadede para kazancı sağlar.

 

Etiketler: Etiket yok

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *